Komunikat - Ogólnopolskie Zawody w Wędkarstwie Spławikowym Juniorów – U-20 i Kadetów U -15 z cyklu Grand Prix Polski – Szymanowice 2019

Ogólnopolskie Zawody w Wędkarstwie Spławikowym
Juniorów – U-20 i Kadetów U -15
z cyklu Grand Prix Polski – Szymanowice 2019.

Okręg PZW w Tarnobrzegu na zlecenie Zarządu Głównego PZW organizuje
w dniach 19 - 21 lipca 2019 r. na Zalewie w Szymanowicach, gm. Klimontów,
Ogólnopolskie zawody w wędkarstwie spławikowym Juniorów U-20 i Kadetów U-15.

Składka stanowiąca udział w kosztach organizacji zawodów wynosi:

- 230 zł od zawodnika za dwie tury,

- 80 zł od trenera, opiekuna, kierownika drużyny itd.

Termin wpłat i zgłaszania startu w zawodach upływa 3 lipca 2019 r.

Zgłoszenia na załączonej do Komunikatu karcie zgłoszenia, należy przesyłać na adres:

- Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnobrzegu ul. Przy Zalewie 2,  39-400 Tarnobrzeg

pocztą elektroniczną, e-mail: opzw_tarnobrzeg@wp.pl lub faxem – 015 822 46-47

natomiast wpłaty należy dokonywać na konto:

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnobrzegu

Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu 62 9434 0002 2001 1000 4415 0001

z dopiskiem „ GPP Juniorów U-20 i Kadetów U-15"

W przypadku nie zgłoszenia się na zawody organizator nie przewiduje zwrotu kosztów.

DANE ORGANIZACYJNE:

1. Charakterystyka łowiska.

Zalew o powierzchni 50 ha położony malowniczo w dolinie rzeki Koprzywianki  w  Szymanowicach, gm. Klimontów, woj. Świętokrzyskie.

Woda stojąca z możliwością delikatnego uciągu spowodowanego przepływowym charakterem akwenu.

Brzegi kamieniste, umocnione faszyną i częściowo wyłożone płytami betonowymi.
W związku z powyższym zawodnicy mają obowiązek posiadania linki zabezpieczającej do mocowania siedziska.
Głębokość w miejscu przeznaczonym do łowienia 1 – 2,5 m.
Rybostan – płoć, karaś, jaź, karp ( w tym duże ), amur, szczupak, lin, leszcz, okoń, jesiotr.

1.  Zasady sportowe.

Zawody zostaną rozegrane w dwóch trzygodzinnych turach w sobotę i niedzielę w  klasyfikacji indywidualnej, zgodnie z aktualnie obowiązującymi Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego.

Do punktacji zaliczane będą ryby z zachowaniem wymiarów i okresów ochronnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z  dnia 12 listopada 2001 roku ze zmianami w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie.

4.      Uczestnicy.

W Ogólnopolskich Zawodach w Wędkarstwie Spławikowym Juniorów U-20 i  Kadetów U-15 mogą uczestniczyć członkowie PZW posiadający aktualne badania lekarskie oraz opłacone składki na 2019 rok, a zawodnicy w kat. Junior U-20 licencję sportowca.

1. Prawo startu w zawodach ogólnopolskich z cyklu Grand Prix Polski (GPP) w kategorii Juniorów U-20 i Kadetów U-15 mają zawodnicy zgłoszeni przez macierzyste Okręgi.

Zawodnicy w kategorii U-15 muszą mieć pisemną zgodę opiekunów prawnych na udział w zawodach, dołączoną do  zgłoszenia oraz obowiązkowo opiekuna podczas zawodów.

1.  Inne informacje.

Zgodnie z Zasadami Organizacji Wędkarskiego Sportu Wędkarskiego w dniu 19 lipca 2019 r. w godzinach od 9:00 do 12:00  zostanie przeprowadzony oficjalny obowiązkowy trening dla wszystkich zgłoszonych do rywalizacji zawodników. Po sygnale „Koniec Treningu” zawodnicy i trenerzy obowiązkowo opuszczają teren łowiska.

Zawodnicy zajmą stanowiska wyznaczone przez organizatora w drodze losowania. Informacja o wylosowanych stanowiskach treningowych dostępna będzie na stronie internetowej - http://www.pzwtarnobrzeg.pl/ oraz http://www.pzw.org.pl/51

od dnia 17 lipca 2019 r., a także na terenie wszystkich sektorów w dniu treningu.

W czwartek 18 lipca odbędzie się oficjalny nie obowiązkowy trening.

Kierownicy ekip zobowiązani są do potwierdzenia uczestnictwa swoich zawodników w piątek 19 lipca 2019 r. w sekretariacie zawodów (na terenie rozgrywania zawodów) w godzinach 9:00 – 13:00.

Ubezpieczenie zawodników zapewniają zgłaszający, bądź zawodnicy we własnym zakresie.

Posiłek dla zawodników i osób towarzyszących, które wniosą opłaty wymienione wyżej jest przewidziany w sobotę 20 lipca i niedzielę 21.lipca 2019 r.

Skład Głównej Komisji Sędziowskiej:

Sędzią Głównym zawodów jest sędzia klasy międzynarodowej Marceli Czerwiński.

Zastępca Sędziego Głównego:         Teresa Czerwińska

Sędzia Sekretarz:                             Ireneusz Swobodziński

Sędzia Sektorowy:                            U – 15: Andrzej Wójcik
                                                                       Stanisław Pręga

U – 20: Andrzej Kaczmarski

Edward Mrówka

Piotr Zöllner

Program czasowy zawodów i karta zgłoszenia w załączeniu.

W sprawach nie uregulowanych w Komunikacie proszę się kontaktować z  Wiceprezesem ds. Sportu i Młodzieży Mariuszem Pater, tel. 696-627-744.

Pliki do pobrania

• komunikat__gpp_u20_i_u15__szymanowice_2019.pdf